Encyklopedia Rocka

10 / 10

Paweł Chmielowiec

Moment w którym ukazało się to wydawnictwo pozwala wnioskować, że poprzednia wytwórnia (czyli S.S.T) postanowiła zarobić jeszcze kilka groszy na nazwie Saint Vitus.

Inna teoria jest taka, że strony dogadały się, aby Saint Vitus mógł zapełnić czymś dosyć długi czas oczekiwania na album C.O.D. Mimo to pomysł należy ocenić jako nietaktowny. Chyba zbyt wcześnie było na taki album.

Na Heavier Than Thou znajdziemy wybór kawałków z czterech pierwszych albumów zespołu. Jest ich czternaście, z czego większość pochodzi z okresu Scotta Weinricha. Ułożono je pod kątem wokalistów. Dlatego numery od jeden do dziesięć śpiewa Weinrich, a ostatnie cztery Reagers. Wszystko ładnie się przegryza, ponieważ, jak już pisałem w innej recenzji, muzyka Saint Vitus na przestrzeni lat niewiele się zmieniała. Brzmieniowo i stylistycznie wszystko do siebie pasuje jak ulał.

Wybór utworów jest obiektywny i mało zaskakujący. Oczywiście najsłabiej wypadają numery z albumu Mournful Cries, co jeszcze bardziej uwydatniło towarzystwo tak znakomitych kompozycji jak Look Behind You czy White Stallions.

Heavier Than Thou uważam za wydawnictwo wartościowe. Doskonała rzecz na początek przygody z zespołem i dla tych, którzy nie potrzebują mieć i znać wszystkich ich płyt. Taka esencja Saint Vitus w pigułce.

Data dodania: 01-01-2012 r.

Heavier Than Thou

Saint Vitus

Data wydania: 1991

Wytwórnia: S.S.T.

Typ: Składanka

Gatunki:

  • doom metal