Encyklopedia Rocka

Grał w zespołach:

Amerykański wokalista znany z thrash metalowej grupy Exodus, w której w latach 2006 - 2014 występował w miejsce wyrzuconego z zespołu Steve'a Souza'e,

Jest to jedna z najdziwniejszych karier muzycznych w metalowym światku. Zaistniał na muzycznej scenie dołączając do legendy thrashu mając na karku 38 lat. O jego wcześniejszym życiu niewiele wiadomo.

Wychowywał się w Queens i Nyack na północy Manhattanu. Jego rodzice byli hipisami przez co od dziecka miał kontakt z muzyką The Doors, Jimi'ego Hendrixa czy Black Sabbath. Mając lat naście zainteresował się punkiem i hardcorem. Później przyszedł czas na metal. Grał w różnych amatorskich zespołach.

W związku z brakiem muzycznych sukcesów i lepszych perspektyw przeniósł się z Nowego Jorku do Kalifornii. Planował zostać instruktorem nurkowania, ale skończyło się na posadzie technicznego gitarzystów w kilku zespołach z kręgów rock/metalowych. Do Exodus dostał się dzięki Jeffowi Hickey, przyjacielowi zespołu. Przesłał swoje demo do Gary'ego Holta, a reszta to już historia.

Polecane płyty:

Data ostatniej modyfikacji: 14-07-2014 r.

Rob Dukes

Nowy Jork, USA

* 09-03-1968