Encyklopedia Rocka

Jest członkiem:

Gitarzysta, lider i główny kompozytor thrash metalowej formacji Exodus. Jest z nią nieprzerwanie związany od 1981 roku do dziś. To jedyny muzyk, którego możemy usłyszeć na wszystkich albumach grupy.

Do Exodus dołączył po jednym z pierwszych koncertów. Początkowo był technicznym Kirka Hammetta, a chwilę później zajął miejsce drugiego gitarzysty Tima Agnello. Po rozwiązaniu Exodusw 1993 roku, grał w takich zespołach jak Wardance i Sexoturica (projekt założony z Jasonem Newstedem – wówczas basistą Metalliki i Andreasem Kisserem z Sepultury). Gdy w 2001 roku Exodus powrócił na scenę, okazjonalnie zaczął próbować sił jako producent. Odpowiada za brzmienie płyt Shovel Head Kill Machine i Let There be Blond. Wyprodukował również drugi album thrash metalowej grupy Warbringer, Waking Into Nightmares.

Jest jednym z najzdolniejszych muzyków, jakich wydała tak zwana scena Bay Area. Obok nietuzinkowego warsztatu gitarowego, dał się poznać jako niebywale zdolny kompozytor. Jest odpowiedzialny za lwią część muzyki i tekstów Exodus. Jego styl gry odznacza się dużą przejrzystością, harmonią i świetna ręką do tworzenia wyrazistych, gitarowych riffów. Jest żonaty i ma dwie córki.

Data ostatniej modyfikacji: 01-01-2012 r.

Gary Holt

Richmond, USA

* 04-05-1964