Encyklopedia Rocka

Jest członkiem:

Amerykański gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim ze swojej współpracy z zespołem Alice In Chains, która oficjalnie trwa od 2007 roku.

Od początku lat 80-tych związany był ze sceną hard-core’ową. Początkowo występował w zespole Awareness Void Of Chaos, a od 1983 roku w Neon Christ, w którym był odpowiedzialny za grę na gitarze i pisanie tekstów. Po rozpadzie tego zespołu w 1986 roku został na jakiś czas gitarzystą punkowego Bl’ast. Pod koniec lat 80-tych miał również przygodę z zespołem No Walls, który w swojej muzyce inspirował się twórczością Jimiego Hendriksa. W 1994 roku otrzymał nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców za napisanie utworu I Know dla piosenkarki Dionne Farris.

Pod koniec lat 90-tych współtworzył projekt Madfly, który następnie przekształcił się w zespół Comes With The Fall, w którego składzie pozostaje do dziś. W 2002 roku, razem ze swoją grupą, był na trasie z formacją Jerry’ego Cantrella. Tam też rozpoczęła się jego przyjaźń z gitarzystą Alice In Chains. Kilka lat później Cantrell zaprosił go do wystąpienia u boku pozbawionego głównego wokalisty Alice In Chains. Współpraca rozwinęła się na tyle dobrze, że DuVall na stałe zagościł w składzie tego zespołu. W 2009 roku razem z Alice In Chains wydał płytę Black Gives Way to Blue.

Polecane płyty:

Data ostatniej modyfikacji: 01-01-2012 r.

William DuVall

Atlanta, Georgia, USA

* 06-09-1967