Encyklopedia Rocka

Grał w zespołach:

Właściwie: Michael Coletti. Amerykański perkusista, znany przede wszystkim jako pałker oryginalnego składu Guns N' Roses. Uzależniony od heroiny, został wyrzucony z zespołu w 1990 roku, z czym nigdy się nie pogodził i co wpłynęło na jego dalszą karierę. Próbował sił z Road Crew (gdzie przed Guns N' Roses grał wspólnie ze Slashem) oraz BulletBoys, w obu przypadkach bez efektu. Na lata zniknął z muzycznego świata, który przypominał sobie o nim tylko w kontekście problemów z prawem, w które co chwilę wpadał. W 1996 roku doznał udaru po zażyciu mieszanki kokainy i heroiny.

W 2003 roku sformował Adler's Appetite, grupę odcinającą kupony od sukcesu albumu Appetite For Destruction Guns N' Roses z 1987 roku, na którym Adler grał na perkusji, ale i prezentującą własny repertuar. Zagrał też na jednym z utworów na pierwszej solowej płycie Slasha (2010 r.). W 2008 roku wziął udział w reality show "Celebrity Rehab with Dr.Drew", gdzie grupa uzależnionych gwiazd przechodziła terapię pod okiem doktora Drew Pinsky'ego. W 2011 powrócił i wziął udział w kolejnej serii programu.

Co prawda urodził się w Cleveland, jednak wychowany został w Los Angeles, gdzie przeniósł się wraz z rodzicami. Chciał zostać gitarzystą, usilnie ćwiczył wspólnie z kumplem z ogólniaka Slashem, gdy ten jednak znacznie prześcignął go w umiejętnościach, zasiadł za perkusja.

Polecane płyty:

Data ostatniej modyfikacji: 31-03-2012 r.

Steven Adler

Cleveland, Ohio, USA

* 22-01-1965