Encyklopedia Rocka

Jest członkiem:

Właściwie: Ronald Jay Blumenthal. Amerykański gitarzysta, kompozytor i producent znany przede wszystkim z występów w Guns N' Roses, gdzie trafił w 2006 roku z rekomendacji samego Joe Satrianiego. Ma bogaty dorobek płytowy solo, chętnie udziela się na płytach innych wykonawców, pisze także muzykę na potrzeby telewizji i radia, a także pracuje jako producent, inżynier dźwięku czy autor piosenek dla innych wykonawców.

Zaczął grać na gitarze w wieku sześciu lat zainspirowany wyczynami Gene'a Simmonsa z Kiss. Już kilka lat później grywał covery w klubach, równocześnie pracując nad solowym materiałem. Jego pierwsze własne dzieło The Adventures Of Bumblefoot ukazało się w 1995 roku. Od tego czasu wydał siedem kolejnych albumów.

Ksywka Bumblefoot pochodzi od angielskiej nazwy infekcji bakteryjnej nóg gryzoni i ptaków. Zdecydował się przyjąć taki pseudonim, gdy natrafił na tę nazwę przepytując żonę do egzaminów na studiach weterynaryjnych. Jest w radzie nadzorczej MS Research Foundation zajmującej się walką ze stwardnieniem rozsianym.

Polecane płyty:

Data ostatniej modyfikacji: 31-03-2012 r.

Ron (Bumblefoot) Thal

Nowy Jork, USA

* 25-08-1969