Encyklopedia Rocka

Grał w zespołach:

Właściwie: Brian Patrick Carroll. Znany także jako Death Cube K. Jeden z najbardziej ekscentrycznych i awangardowych spośród czołowych rockowych gitarzystów. Kompozytor, producent, multiinstrumentalista. Słynie ze scenicznego imidżu - kubełka KFC (lub wiadra) na głowie i białej maski na twarzy oraz specyficznego zachowania na scenie, do którego zalicza się między innymi tak zwany "robot dance" i popisy z nunchaku. Magazyn GuitarOne zaliczył go do dziesięciu najlepszych gitarzystów wszech czasów, a Guitar World do listy 25. najdziwniejszych oraz 50. najszybszych gitarzystów wszech czasów.

Jest przede wszystkim wielką gwiazdą sceny undergraundowej. Stał się rozpoznawalny podczas czteroletniej współpracy z Guns N' Roses (2000-2004), gdzie był gitarzystą solowym. Zagrał na części utworów z Chinese Democracy (2008 r.) tej grupy. Starał się także o angaż w zespole Ozzy'ego Osbourne'a i Red Hot Chili Peppers. O jego ekscentrycznych zachowaniach i stylu życia krążą legendy.

Na gitarze zaczął grać w wieku 12 lat, pobierał lekcję u wielu nauczycieli, wśród których znajdował się między innymi Paul Gilbert. Wydał ponad trzydzieści solowych albumów. Współpracuje między innymi z Primus i Viggo Mortensenem.

Polecane płyty:

Data ostatniej modyfikacji: 01-04-2012 r.

Buckethead

* 13-05-1969