Encyklopedia Rocka

Grał w zespołach:

Właściwie: Daren Jay Ashba. Amerykański gitarzysta, który na szerszą skalę wypłynął jako gitarzysta grup Sixx:A.M. i Guns N' Roses.

Wychowany wyłącznie przez matkę, która nauczyła go gry na pianinie. Wkrótce bardziej zainteresowała go perkusja, a w wieku lat ośmiu sięgnął po gitarę, na którą samodzielnie zarobił i która wciągnęła go bez reszty. Pod wpływem koncertu Motley Crue, na który poszedł w wieku 16 lat postanowił zostać gwiazdą rocka. W tym celu trzy lata później przeniósł się do Los Angeles. Zaczynał w grupie Barracuda, potem grał w BulletBoys i Beautiful Creatures.
W 1996 roku wydał solowy album - Addiction To The Friction. W 2007 roku trafił do grupy Sixx:A.M. dowodzonej przez idola z dzieciństwa - Nickiego Sixxa z Motley Crue. Z Motley Crue współpracował przy okazji płyty Saints Of Los Angeles, na której był współkompozytorem większości utworów. W 2009 roku dołączył do Guns N' Roses, z którymi grał do 2015 roku.

W 2003 roku założył agencję kreatywną "Ashba Media, Inc.", która współpracuje między innymi ze słynną siecią sklepów muzycznych Virgin Megastore.

Data ostatniej modyfikacji: 20-09-2015 r.

DJ Ashba

Monticello, Indiana, USA

* 10-11-1972