Encyklopedia Rocka

Jest członkiem:

Właściwie: Steven Victor Tallarico. Wokalista, kompozytor, autor tekstów w zespole Aerosmith, jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich rockmanów. Oprócz umiejętności wokalnych często prezentuje umiejętności gry na harmonijce ustnej, grywa także na pianinie, gitarze, perkusji, mandolinie i banjo, nieobce są mu też skrzypce czy instrumenty dęte.

Jest Amerykaninem o pochodzeniu włosko-niemiecko-ukraińsko-czirokeskim. Muzycznie udzielał się już od najmłodszych lat, jego ojciec był muzykiem klasycznym. Przed Aerosmith Steven występował u ojca w Vic Tallarico Orchestra, potem w The Strangeurs/Chain Reaction, Chain, William Proud. Od powstania zespołu Aerosmith niezmiennie związany jest z tą grupą. Słynął nie tylko z powodu umiejętności muzycznych - także z bujnego życia towarzyskiego, ekscesów narkotykowych i alkoholowych. Wraz z kolegą z zespołu Joe Perrym nazywani byli Toxic Twins.

Poza Aerosmith gościnnie współpracował m.in. z Run-D.M.C. (wspólnie z Joe Perrym), z Samem Kinisonem, Alice'em Cooperem, Motley Crue, Pink, Eminemem czy Carlosem Santaną. Gościnnie występował w kilku filmach i serialach, także miał swój epizod w popularnej kreskówce The Simpsons. Jest ojcem znanej aktorki Liv Tyler.

Polecane płyty:

Data ostatniej modyfikacji: 01-01-2012 r.

Steven Tyler

Yonkers, Nowy Jork, USA

* 28-03-1948