Encyklopedia Rocka

9 / 10

Paweł Tkaczyk

Czas oczekiwania na Second Life Syndrome muzycy postanowili fanom umilić, wypuszczając na rynek minialbum Voices In My Head. Niech określenie "minialbum" nikogo nie zraża, ponieważ omawiane wydawnictwo zawiera aż osiem kompozycji i nie są to jakieś remixy czy coś w tym rodzaju. Znajdziemy tu pięć zupełnie premierowych utworów oraz trzy dobrze znane z debiutu w wersjach koncertowych.

Nowe utwory prezentują się bardzo ciekawie, ukazując zespół w trochę innym niż dotychczas świetle. Sporo tutaj spokoju, melancholii, fortepianu, gitary akustycznej, a także elektronicznych dźwięków - idealnie wplecionych w niektóre fragmenty utworów. Ten album jest naprawdę znakomitą odskocznią od reszty albumów Riverside. Us i Acronomy Love to typowy przykład akustycznej melancholii. The Time I Was Dreaming także zalicza się do tej grupy, ale pod koniec wpleciono tutaj odrobinę elektroniki. DNA TS. Rednum Or F. Raf i Stuck Between oparte są na identycznym schemacie, nie jest to jednak w najmniejszym stopniu wadą. Te pięć premierowych kompozycji stanowi jedną, zgraną całość i robi naprawdę dobre wrażenie.

Trzy "stare" kompozycje w wersjach koncertowych nabierają zdecydowanie nowego wymiaru i brzmią znakomicie. Ucztę dla słuchacza stanowią już pierwsze dźwięki I Believe, gdzie można uświadomić sobie, że członkowie Riverside potrafią na koncertach zrobić naprawdę niesłychanie trudną rzecz. Mimo złożoności swoich kompozycji, wykonują je z uczuciem i pewnym luzem co daje obraz naprawdę zaangażowanej gry. Oprócz wspomnianego I Believe na Voices In My Head w wersjach koncertowych ukazane zostały jeszcze dwie kompozycje, dobrze znane z pierwszego albumu: tytułowe Out of Myself oraz Loose Heart, do którego przepięknie wprowadza subtelną grą na gitarze Piotr Grudziński.

Data dodania: 01-01-2012 r.

Voices In My Head

Riverside

Data wydania: 2005

Wytwórnia: Mystic Production

Typ: Album studyjny

Producent: Mariusz Duda, Piotr Grudziński, Piotr Kozieradzki, Jacek Melnicki, Robert Srzednicki, Magdalena Srzednicka

Gatunki: