Encyklopedia Rocka

9 / 10

Paweł Chmielowiec

Bardzo zgrabna kompilacja. Dotychczasowy dorobek Skid Row był skromny, dlatego dobór utworów nie budzi kontrowersji. Jak dla mnie zabrało tylko Get the Fuck Out i In a Darkened Room. Poza tym, mamy wszystko, co dorobiło się wideoklipów - czyli po prostu singlowe przeboje.
Ciekawostką jest, że wszystkie kawałki wybrane z albumu Subhuman Race zostały powtórnie zremiksowane. Powszechnie było wiadomo, że zespół w mękach pracował z Bobem Rockiem. Podstawowa różnica dotyczy głębi brzmienia, która jest tu trochę większa niż na tamtej płycie. Ale to drugorzędna sprawa.
Większego uroku nie dostrzegłem także w wersji demo Frozen i koncertowym wykonaniu Beat Yourself Blind (co nie znaczy, że Skid Row wypadał źle na scenie, wręcz przeciwnie – monstrum!). Prawdziwymi rodzynkami dla fanów są dopiero dwa niepublikowane nagrania – Forever (z 1988 r.) i Fire in the Hole (z 1991 r.). Pierwszy to kapitalna próbka, młodzieńczej energii i talentu jeszcze kiełkującego zespołu. Drugi raczej mało udany odrzut z sesji nagraniowej Slave To The Grind. To przypomina mi jeszcze o jednej sprawie. Szkoda, że do zestawu nie włączono utworu Beggar’s Day, które pojawiło się tylko na niektórych egzemplarzach albumu Slave To The Grind. Poza tym - cacy!

Data dodania: 01-01-2012 r.

40 Seasons: The Best Of Skid Row

Skid Row

Data wydania: 1998

Wytwórnia: Atlantic

Typ: Składanka

Gatunki: