Encyklopedia Rocka

10 / 10

Paweł Tkaczyk

Aż dziw bierze, że tak ogromne przedsięwzięcie, jakim było odegranie w całości The Wall na koncertach w 1980 i 1981 roku nie doczekało się wcześniej żadnego wydawnictwa. Początkowo planowano wydanie video z jednego z występów trasy, jednak jakość nagrania okazała się zbyt słaba i pomysł zarzucono. Po latach jednak okazało się, że występy były nagrywane i tak (dopiero) w 2000 roku w ręce fanów Pink Floyd wpadł koncertowy album Is There Anybody Out There? z występem w londyńskiej Earls Court.

Muzycznie całość nie odbiega zbytnio od tego, co znane jest z wersji studyjnej. Sam występ został wzbogacony jednak o kompozycję What Shall We Do Now?, która podobnie jak When the Tigers Broke Free opublikowana została jedynie w filmie The Wall. Niektóre kompozycje zyskują sporo w wykonaniu koncertowym, jak tytułowe Is There Anybody Out There?, znakomite i iście paranoidalne Run Like Hell, zwieńczone przepięknym gitarowym solem Comfortably Numb czy kapitalnie odegrane na sam koniec w ośmioosobowym składzie Outside the Wall, które w wersji studyjnej przemykało niemalże niezauważone.

Jest to wydawnictwo naprawdę godne uwagi i to nie tylko dla samych fanów Pink Floyd, ale także dla tych, którzy kochają concept albumy czy ogólnie dobrą, rockową muzykę. Dla wytrwałych nie lada zadaniem po latach od premiery będzie poszukiwanie pięknego wydania w postaci książki w kartonowej obwolucie.

Data dodania: 01-01-2012 r.

Is There Anybody Out There? - The Wall Live 1980-81

Pink Floyd

Data wydania: 2000

Wytwórnia: EMI

Typ: Album koncertowy

Producent: James Guthrie

Gatunki: