Encyklopedia Rocka

8 / 10

Marcin Budyn

Pierwsza płyta koncertowa Nazareth nazywana często 'Snaz (tylko ten człon tytułu płyty zmieścił się na okładce). Nagrana została w maju 1981 roku podczas koncertu w Vancouver. Zawiera w zasadzie wszystkie najważniejsze hity zespołu nagrane od czasu płyty Razamanaz. Występ zaczyna się od rozbudowanej kompozycji Telegram (choć pominięto w niej obecną w wersji studyjnej część Here We Are Again), a zaraz potem z impetem wyskakuje Razamanaz.

Większośc zaprezentowanych kompozycji prezentuje hardrockowe oblicze zespołu, aczkolwiek są dwie ballady i trochę bluesa w postaci I Want to (Do Everything for You) oraz Java Blues. Znalazło się miejsce dla Cocaine J.J. Cole'a, które robi wrażenie zarówno wykonaniem przez zespół jak i reakcją publiczności wykrzykującej tytułowe hasło. Co do ballad to jak już wspomniałem są dwie, ale wprowadzają do koncertu niesamowity nastrój, zarówno Heart Grown Cold, moim zdaniem dużo lepiej brzmiące niż na płycie Malice in Wonderland, jak i oczywiście zagrane pod koniec Love Hurts.

Jednym z gorących punktów występu jest wykonanie This Flight Tonight, nie sposób też przejść obojętnie wobec brawurowo zagranego Shapes of Things i entuzjastycznie przyjętego Hair of the Dog (fajnie urozmaicony środek utworu). Trzy "nowe" kawałki pojawiające się na albumie to covery. O Java Blues i Cocaine już wspomniałem, trzeci z nich - Tush pochodzi z repertuaru ZZ Top i pojawia się na końcu występu. Należy też dodać, że w przypadku kilku utworów zastosowano pewne urozmaicenie w stosunku do wersji studyjnych polegające na dodaniu partii instrumentów klawiszowych.

It's Naz nie posiada cech wybitnych, charakterystycznych dla najlepszych płyt koncertowych, jak choćby improwizacji, solowych popisów muzyków. Pod względem realizacji technicznej też jest tak sobie. Jest za to, co najważniejsze - doskonały występ, świetna forma muzyków (zwłaszcza McCafferty'ego) i znakomite wykonawstwo. Jest to po prostu bardzo dobra płyta koncertowa.

Data dodania: 01-01-2012 r.

It's Naz

Nazareth

Data wydania: 1981

Wytwórnia: A&M

Typ: Album koncertowy

Producent: John Punter

Gatunki: