Encyklopedia Rocka

7 / 10

Marcin Budyn

Materiał drugiej płyty koncertowej Hellowen skupia się na nagraniach z dwóch poprzedzających występ płyt: Master Of The Rings i The Time Of The Oath, nagranych zresztą w tym samym składzie: Deris/Weikath/Grapow/Grosskopf/Kusch. Z wcześniejszych czasów pochodzą zaledwie cztery utwory: Eagle Fly Free, Future World, Dr. Stein i The Chance.

Poszczególne utwory zagrane są "z wykopem", choć samo brzmienie jest trochę przytłumione, pozbawione należytej ostrości. Deris jako wokalista i frontman wypada solidnie, jednakże fani Kiske z pewnością mogą mu wypomnieć, że nie dominuje tak bardzo, jak poprzedni wokalista (co słychać było chociażby na poprzednim albumie koncertowym), a poza tym raczej średnio radzi sobie ze "starymi" numerami. Na szczęście publiczność nie widzi problemu: ludzie dobrze się bawią, żywo reagują na zawołania wokalisty, oddają się w jego władanie (Power), głośno śpiewają fragmenty utworów. Warto zaznaczyć, że w In the Middle of a Heartbeat Deris nie tylko śpiewa, ale i akompaniuje sobie na gitarze akustycznej.

Brak większej ilości "starych" numerów może nieco rozczarowywać, ale nowe dają radę. Dobrze wypada początek z dynamicznymi Wake Up the Mountain i Sole Survivor, a potem jest równie udanie, żeby wymienić chociaż potężnie brzmiący Before the War, monumentalny The Time of the Oath czy radosny, przebojowy Perfect Gentleman.

Można czuć pewien niedosyt, bo raczej nie jest to najwyższa forma zespołu, niemniej Helloween to kapela świetnie radząca sobie na koncertach i album należy uznać za godny uwagi.

Data dodania: 05-11-2013 r.

High Live

Helloween

Data wydania: 1996

Wytwórnia: Raw Power

Typ: Album koncertowy

Producent: Tommy Hansen

Gatunki: