Encyklopedia Rocka
 • Jako gitarzysta Gary Holt wiele zawdzięcza Kirkowi Hammetowi. To Kirk uczył go akordów, a także pokazywał zagrywki takich wirtuozów jak Ritchie Blackmore, Michael Schenker, Gary Moore czy Eddie Van Halen.

 • W 1984 r. doszło do konfliktu z Metalliką. Bez wiedzy kolegów z Exodus, Kirk Hammett użył części tekstu niepublikowanego utworu Hell's Breath w nowej kompozycji metalliki Creeping Death. Problem jednak szybko zażegnano i do dziś obydwie grupy pozostają w dobrych relacjach.
 • Paul Baloff trafił do Exodus dzięki Kirkowi Hammettowi. Do spotkania doszło na jakiejś imprezie w Berkley. Do Hammeta podszedł wielki gość w koszulce Iron Maiden i zapytał Kirka czy lubi grupę UFO. Gitarzysta odparł, że to jego ulubiony zespół, a tajemniczy facet po chwili śpiewał już Rock Bottom. Następnego dnia Baloff był już w sali prób z Exodus. Podobno na początku jego śpiew przypominał styl Biffa Byforda z Saxon.
 • Exodus działał około pięciu lat zanim wydał swoją debiutancką płytę Bonded By Blood (1985 r.). Do tego momentu skomponował wiele utworów, które grał na koncertach i których nigdy później już nie zarejestrowano. Pillager, Endor czy Die By His Hand to tylko niektóre z tytułów. Utworów nie nagrano m.in. dlatego, że były utrzymane w innej stylistyce. Bardziej heavy metalowej. Jedynymi kawałkami do których powrócono były Impaler i Hell's Breath.
 • Pod koniec 1983 r. Paul Baloff poważnie rozważał opuszczenie Exodus i dołączenie do Hawaii w miejsce Gary'ego St.Pierre'a. Nic z tego nie wyszło. Pracę dostał Eddie Day.
 • Tytuł Bonded By Blood został podobno zainspirowany braterstwem krwi (ściśnięcie dłoni, naciętych wcześniej tak, aby wydobywała się z nich krew), jakie złożyli sobie kiedyś muzycy na znak wiecznej przyjaźni.
 • W 1985 roku, po odbyciu amerykańskiej trasy z Venom i Slayer, narodził się wspólny pomysł wydania EP-ki z utworami koncertowymi. Exodus miał zamieścić na niej między innymi utwór Angel of Death kultowej brytyjskiej formacji z kręgów New Wave Of British Heavy Metal – Angel Witch. Skończyło się jednak tylko na planach.
 • Spastic Children to nazwa pobocznego projektu Exodus, który działał w latach 1985-1990 . Zespół narodził się na jednej z pijackich imprez i muzycznie podążał w kierunku cross-over. Nigdy nie nagrał płyty. Przewinęło się przez niego kilku znanych muzyków. W pierwszy składzie znaleźli się między innymi Paul Baloff i Gary Holt. Później także członkowie Metalliki – Cliff Burton, Kirk Hammet i James Hetfield (w roli – uwaga – perkusisty).
 • Pierwsze demo zespołu Piranha (grupa Paula Baloffa założona po odejściu z Exodusa) produkował James Hefield.
 • W 1994 roku Tom Hunting udzielał się w krótko żyjącym superprojekcie IR8. W składzie znajdowali się także Jason Newsted i Devin Townsend.

Exodus

San Fernando, California, USA

Gatunki:

  Lata działalności:

  1980 - 1993, 1997 - 1998, 2001 -