Encyklopedia Rocka

Podczas trasy koncertowej promującej The Wall dla wszystkich członków Pink Floyd jasne było, że zespół zmierza ku nieuchronnemu rozpadowi. Kolejny album - The Final Cut był już bardziej solowym dziełem Watersa, udział pozostałych członków zespołu był symboliczny. Stąd też i po nagraniu płyty, każdy poszedł w swoją stronę.

Roger Waters miał już w tym momencie jedną płytę sygnowaną własnym nazwiskiem, z tymże na okładce widniało także nazwisko Rona Geesina (odpowiada za orkiestracje i brzmienie tytułowego utworu z Atom Heart Mother Pink Floyd). Wydane w 1970 roku Music From The Body było ścieżką dźwiękową do filmu dokumentalnego The Body (reż. Roy Battersby, 1970 r.), opowiadającego o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Był to album najprościej ujmując - z muzyką eksperymentalną - gdzie za większość muzyki odpowiadał Geesin, a Waters dołożył kilka swoich, przeciętnych skądinąd, ballad.

Na swój właściwy solowy debiut Waters wybrał The Pros And Cons Of Hitch Hiking - opowieść o sennej podróży autostopem. Przedstawił ją kolegom z Pink Floyd kilka lat wcześniej przed rozpoczęciem prac nad nowym albumem. Zaprezentował wówczas również koncepcję opowieści Bricks, która bardziej przypadła do gustu kolegom i którą zespół wziął na tapetę - tak powstało The Wall - a The Pros And Cons... powędrowało do szuflady Watersa, z której zostało wyciągnięte wraz z powzięciem decyzji o rozpoczęciu działalności solowej.

Maciej Wilmiński

Data ostatniej modyfikacji: 01-01-2012 r.

Roger Waters

Aktualny skład:

Roger Waters, Jon Carin, Snowy White, Graham Broad, Dave Kilminster, G. E. Smith, Harry Waters

    Lata działalności:

    1983 -