Encyklopedia Rocka
  • Tekst recytowany przez Uliego Rotha w utworze Fly To The Rainbow to jego wiersz zatytułowany Melancholia. Pierwszą jego część Uli napisał w 1971 w Langenhagen, drugą w 1974 w Monachium.

  • Utwór Fly to the Rainbow to dzieło Michaela Schenkera jeszcze z sesji Lonesome Crow - Uli Roth rozwinął go o akustyczny wstęp, recytowany fragment i końcówkę, a także napisał większą część tekstu.

  • Tytuł Speedy's Coming nawiązuje do ówczesnego pseudonimu Rudolfa Schenkera, którego ochrzczono ksywką Speedy ze względu na to, że bardzo szybko mówił.
  • Utwór Speedy's Coming został zarejestrowany jako pierwszy.
  • Album miksowano pod nadzorem Macka od 26 do 30 kwietnia 1974 roku. Okazało się jednak, że ścieżki wokalne są zbyt cicho dlatego 24 czerwcu w studio Windrose w Hamburgu dokonano ponownego miksu pod nadzorem Horsta Andritschke. Ten dopiero na sam koniec dnia zauważył, że ścieżki były nagrywane w systemie dolby, ale nie zostały dokładnie oznaczone jako takie - efektem tego kolejny nieudany miks. Rudolf i Uli postanowili zatem skorzystać z usług studia Maschen, gdzie w dwóch nocnych sesjach udało się dokonać prawidłowych miksów.

Fly To The Rainbow

Scorpions

Data wydania: 1974

Wytwórnia: RCA

Typ: Album studyjny

Producent: Frank Bornemann

Gatunki: