Encyklopedia Rocka

8 / 10

Maciej Wilmiński

Wyjątkowo nie przyczepimy się, że zabrakło Computer God i The Sign of the Southern Cross, bo jeśli się nagrywa trzy rewelacyjnie płyty, to jakkolwiek próbować, nie da się z nich stworzyć idealnej jednopłytowej składanki. Zawsze czegoś zabraknie, a tu, jak spojrzymy na listę utworów, mamy same killery.

Cóż, to jedna z tych kompilacji, kiedy już po wysłuchaniu trzech, czterech utworów pędzisz do sklepu po pełnowymiarowe płyty z tym materiałem. Black Sabbath z Ronniem James Dio na wokalu wielkim zespołem był! Co ta składanka jednoznacznie udowadnia.

A jako niespodziankę dostajemy tu aż trzy premierowe utwory. Panowie, grzebiąc w archiwach i szukając ciekawostek do zamieszczenia na tym wydawnictwie, namówieni przez wytwórnię zdecydowali się nagrać nowe utwory. A, że pracowało im się doskonale, trafiły tu aż trzy, a Iommi, Dio, Butler i Appice wkrótce ruszyli w trasę pod szyldem Heaven & Hell.

Niestety, rewelacji tu nie ma. Najlepiej wypada The Devil Cried typowy, ale przyjemny walec oparty na niezłym riffie z charakterystycznym pełnym zadęcia wokalem Dio i chwytliwym mostkiem. Podobne w klimacie Shadow of the Wall nuży i drażni zgranymi patentami, do tego wyraźnie nie udał się tu refren, a rozpędzone Ear in the Wall to tylko ostre czadowanie, które na dłużej nie zapada w pamięć.

Data dodania: 01-01-2012 r.

The Dio Years

Black Sabbath

Data wydania: 2007

Wytwórnia: Rhino

Typ: Składanka

Gatunki: