Encyklopedia Rocka
  • W 1983 roku zniechęcony niesnaskami z Davidem Lee Rothem Eddie Van Halen sondował z Genem Simmonsem możliwość swojego dołączenia do KISS w miejsce Ace'a Frehleya. Sam Simmons twierdzi, że namówił wówczas Van Halena do znalezienia kompromisu z Rothem, mając sporo wątpliwości czy styl Eddiego sprawdzi się w muzyce jego zespołu.


  • W 1995 r., w okolicach premiery albumu Balance, Eddie Van Halen po raz pierwszy pokazał się publicznie z włosami obciętymi na krótko i ufarbowanymi częściowo na blond.
  • Eddie Van Halen chciał, aby następcą Davida Lee Rotha została Patty Smyth znana z zespołu Scandal (prywatnie jego znajoma), jednakże ta odmówiła, a do grupy ostatecznie trafił Sammy Haggar.
  • Van Halen był jednym z pierwszych zespołów, które podawały organizatorom koncertów tzw. "rider", czyli zestaw wymagań zespołu (specyfikacje techniczne sceny, nagłośnienia, oświetlenia, ale i prywatne życzenia). Do historii przeszło znajdujące się w nim życzenie, aby w garderobie znalazła się paczka M&Msów z powyjmowanymi wszystkimi brązowymi drażami... Wedle słów Davida Lee Rotha, zespół zastosował ten zapis nie jako fanaberię, ale w ramach testu - czy organizator podejdzie do koncertu właściwie, dbając o wszystkie szczegóły.

Van Halen

Pasadena, USA

Gatunki:

    Lata działalności:

    1974 -