Encyklopedia Rocka
  • Wśród muzycznych formacji które najbardziej wpłynęły na zespół, byli i obecni członkowie grupy najczęściej wymieniają takie, jak **Deep Purple**, **Scorpions**, **Rainbow**, **UFO**, **Kiss** czy **Judas Priest**. Rzadko wymieniany jest natomiast **Iron Maiden**, których naśladownictwo często się im przypisuje.
  • W 1998 roku w Japonii ukazały się dwie płyty z serii //**Karaoke Remix**// z instrumentalnymi ścieżkami przebojów **Helloween**.
  • Mimo, że zespołowi stale towarzyszą klawiszowcy, nigdy żaden z nich nie stał się oficjalnym członkiem grupy. Dotyczy to chociażby Jorna Ellerbrocka, który towarzyszył formacji na koncertach, a także w studiu od końca lat 80. do 2003 roku.
  • Swego czasu pojawiały się plotki, że w latach 80. jednym z kandydatów do śpiewania w **Helloween** był Ralf Scheepers, który ponoć przez bardzo krótki czas występował z zespołem. Dementuje to sam Michael Weikath, który twierdzi, że wokalista pojawił się w grupie incydentalnie i jedynie zaśpiewał //Future World//.
  • Basista Markus Grosskopf gra zarówno przy użyciu palców jak i kostki. Sam twierdzi, że w studiu raczej preferuje kostkę, a na koncertach grę palcami (co jednak nie zawsze jest możliwe przy szybkich numerach).
  • Kiedy **Helloween** grali w Polsce w latach 80., Markus, Kai i Ingo zostali aresztowani, gdyż podczas robienia zdjęć, w ich kadrze znalazło się wojsko. Na szczęście sprawa szybko została wyjaśniona.

Helloween

Hamburg, Niemcy

Gatunki:

    Lata działalności:

    1984 -